Karafka na wodę

2010 June 5

Banalnie proste, a przy tym takie praktyczne są karafki na wodę, które chciałabym zaprezentować. Wystarczy wlać do nich wodę, dodać kilka kostek lodu, parę plasterków cytryny, limonki lub gałązkę świeżej mięty i orzeźwiający napój na gorące letnie dni jest gotowy. Specjalne dekielki, w które wyposażone są poniższe butelki pozwalają wodzie zachować swieżość oraz chronią przed przenikaniem nieporządanych zapachów.

Na początek najbardziej nowatrorski produkt duńskiej firmy Menu. Prosta podłużna karafka, dzięki swej smukłej “talii” daje się wygodnie trzymać w dłoni oraz jest wyposażona w elegancką przykrywkę, która po przechyleniu butelki uchyla się lekko i pozwala wodzie wydostać się z niej. Karafka dostępna jest w dwóch wielkościach 0,8 l oraz 1,3l.

Menu Carafe Pil Bredahl

Menu Carafe Pil Bredahl

Następna karafka tej samej firmy przypomina kształtem raczej dawną butelkę po mleku. Posiada ona również sprytne zamknięcie, które samo się otwiera, a gumowe wykończenie zapobiega kapaniu wody po brzegu butelki.

Menu Carafe Jakob Wagner

Menu Carafe Jakob Wagner

Menu Carafe Jakob Wagner

Duńska firma Stelton, jest producentem tej oto Simply Carafe. Jej prosty klasyczny kształt sprawia, że będzie ona świetnie wyglądać na każdym stole.

Stelton Simpy carafe Klaus Rath

Eva Solo to kolejna duńska firma, która produkuje między innymi takie oto butelki. Dostępne są one w dwóch wielkościach 0,6 l oraz 1,0 litra i zaprojektowane tak, aby podczas nalewania resztki wody nie spływały po brzegu.

Eva Solo Carafe

Eva Solo Carafe

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS