Niebanalne regały na książki – cz. I

2010 August 30

Mogłoby się wydawać, że z regałem na książki niewiele da zrobić. Półki jak to półki, muszą być równoległe i symetryczne, gdyż inaczej przedmioty na nich ustawione będą spadać lub nie da się ich utrzymać w jako takim porzadku. Poniżej kilka dowodów na to, że regały wcale nie muszą być nudne i mogą daleko odbiegać od klasycznego bibliotekowego ułożenia książek, nie tworząc chaosu i że tak na prawdę ilość kombinacji jest nieskonczona. Wszystko zależy tylko od naszej fantazji, a przedstawione przykłady mogą być inspiracją dla nowych pomysłów i ciekawych niekonwencjonalnych rozwiązań.

Na początek regały Box od MDF Italia . Multifunkcjonalne elementy w dwóch wysokościach Media Box 50 cm oraz Office Box i Multi Box 75 cm dają się na siebie nakładać i obkręcać. Można je dowolnie łączyć osiągając w ten sposób różne wysokości.

MDF Italia Box, James Irvine

MDF Italia Box, James Irvine

Następną propozycją MDF Italia jest system regałów Vita frosted. Te na pozór chaotyczne półki składające się z pojedynczych elementów można układać w dowolnych wielkościach i konfiguracjach, tworząc cieakawe asymetryczne wzory.

Vita frosted MDF Italia, Massimo Mariani

Vita frosted MDF Italia, Massimo Mariani

Kaskadowe połączenia pojedynczych półek z sąsiadującą półką dające wrażenie symfonii, aranżacji muzycznej nadało nazwę Melody dla kolejnego projektu MDF Italia. Pojedyncze regały mogą być ustawiane również do góry nogami tworząc interesujące linie, ale w każdej pozycji zachowają kontynuację linii półki sąsiadującej.

Melody MDF Italia

Melody MDF Italia

Cappellini proponuje może trochę mniej wyrafinowaną, ale również oryginalną formę regału na książki, którego półki w jednym kierunku zachowują tą samą wysokość, a zmniejszają lub zwiększają (w zależności od ustawienia) szerokość. W drugim kierunku zachowują one szerokość zmieniając tylko wysokość.

Cappellini, Shiro Kuramata

Cappellini, Shiro Kuramata

Photo credit: Stylepark

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS