Niebanalne regały na książki – cz. II

2010 November 10

W końcu powracam do dawno rozpoczętego tematu półek na książki.

Jedna z moich ulubionych skandynawskich marek muuto zaskakuje jak zwykle niesamowicie prostymi, ale jakże pomysłowymi i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Regał Oto 100 jest systemem osmiu półek-tub, które można układać w dowolnej konfiguracji. System ten stworzony został z myślą o współczesnych nomadach, zainspirowany faktem, iż zmieniamy miejsca zamieszkania w naszym życiu o wiele częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Regał może być z łatwością złożony i rozstawiony na nowo w innej konfiguracji.

Muuto Oto100 Storage System, Pil Bredahl

Muuto Oto100 Storage System, Pil Bredahl

Kolejnym pomysłem z podwórka muuto jest system półek Stacked. Tym razem ideą było stworzenie uniwersalnego systemu regałów, których części różnych wielkości dają się ze sobą swobodnie łączyć. Regał może tworzyć kombinacja półek przypadkowej wielkości, w zależności od potrzeby, czyli konkretnych przedmiotów, jakie mają w nim znaelźć swoje miejsce. Może to być również skoordynowana struktura półek takich samych rozmiarów. Regał może łączyć również obie te cechy przypadkowości i skoordynowanej całości w jednym, w zależności od potrzeby i fantazji.

Muuto Stacked Shelf System, JDS Architects

Muuto Stacked Shelf System, JDS Architects

Firma Nanoo by Faserplast AG proponuje ukośne ułożenie regałów. Wychodząc z koncepcji podpórki na książki, znanej z każdej biblioteki, zaprojektowano pojedynczy moduł nan15 sładający się z tylnej ścianki i spodu. Moduły te można łączyć w dowolnej wielkości regały, a charakterystyczne pochylenie półek zapobiega przewracaniu się książek. Regały dostępne w wielu kolorach mogą również służyć jako ścianki działowe.

nanoo by faserplast nan15, Nitzan Cohen

nanoo by faserplast nan15, Nitzan Cohen

I na koniec propozycja włoskiej firmy Desalto do zawieszenia na ścianie. Regały Booxx wyjątkowym czyni fakt, iż można je zainstalować w dwóch pozycjach, tradycyjnie horyzontalnie lub ukośnie do podłoża, co daje wizualnie bardzo ciekawy efekt.

Desalto Booxx, Denis Santachiara

Desalto Booxx, Denis Santachiara

Photo credit: Stylepark

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
2 Responses leave one →
  1. Michał permalink
    February 9, 2014

    hej, czy można poprosić o podanie namiaru na sklep(y) oferujące podobne regały?

  2. February 9, 2014

    Regaly m. in. marki Muuto dostepne sa n.p. w sklepie A Tak Design w Lodzi lub w ich sklepie internetowym: http://www.atakdesign.pl/regaly-i-polki. pozdrawiam

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS