Milan Design Week 2011 – review

2011 April 18

Wczoraj zakończyły się jubileuszowe pięćdziesiąte targi meblarskie Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Niestety nie udało mi się w tym roku odwiedzić ich osobiście, ale przeglądając portale poświęcone designowi, znalazłam wiele inspirujących projektów. Nie sposób przedstawić ich wszystkich, ale oto kilka, które szczególnie przykuły moją uwagę.

Vitra zaprezentowła między innymi nowe krzesło o nazwie Tip Ton. Zostało ono zaprojektowane przez studio BarberOsgerby, a jego innowacyjność polega na tym, iż umożliwia ono dwie pozycje siedzenia; jedną relaksacyjną i drugą przystosowaną do pracy przy biurku, pozwalającą przechylić się o dziewięć stopni do przodu.

Vitra Tip-Ton, BarberOsgerby

Vitra Tip-Ton, BarberOsgerby

Innym niebanalnym projektem jest garderoba Lodelei niemieckiej firmy Nils Holger Moormann. Ujmuje ona swoją prostotą i pomysłowością. Prosta drewniana konstrukcja połączona kawałkiem tkaniny tworzy oryginalny wieszak na ubrania.

Nils Holger Moormann Lodelei, Martin Pärn and Edina Dufala-Pärn

Nils Holger Moormann Lodelei, Martin Pärn and Edina Dufala-Pärn

Włoska marka Cappellini przedstawiła fotel Capo zaprojektowany przez londyńskie studio Doshi Levien. Jego wysokie i okalające oparcie stwarza wrażenie bardzo przytulnego i dającego poczucie bezpieczeństwa siedziska, a filcowe wykończenie i cienka forma nadają mu elegancji.

Cappellini Capo, Doshi Levien

Cappellini Capo, Doshi Levien

Intersujące w swej formie krzesło “Impossible Wood” pochodzące również z pracowni Doshi Levien zaprezentował Moroso. Krzesło ma wyglądać jakby wykonane z drewnianych listewek, w rzeczywistości jest to mieszanka włókna drzewnego z polipropylenem, a osiągnięcie takiej formy możliwe jest tylko dzięki specjalnej technice. Dzięki swym miękkim, opływowym kształtom wygląda ono na bardzo wygodne, czym zachęca do posiedzenia w nim.

Moroso Impossible Wood, Doshi Levien

Moroso Impossible Wood, Doshi Levien

Photo credit: dezeen (via dezeen)

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS