Dom letni na wyspie Mykonos

2011 September 15

Lato już prawie minęło, a ja w natłoku innych obowiązków trochę zaniedbałam swojego bloga. Spróbujmy więc jeszcze na chwilę pozostać w letnich klimatach i zapraszam do obejrzenia kilku impresji z greckiej willi na wyspie Mykonos – tam z resztą lato jeszcze w pełni. Willa ta nazywa się Orpheus i ma zaledwie cztery lata, ale zbudowana została w tradycyjnym greckim stylu z zaokrąglonymi kątami ścian i widocznym stropem sufitu.

Villa Orpheus

Wnętrze zaprojektowane zostało przez pochodzącą z RPA dekoratorkę Jayne Wunder. Właściciele domu wymarzyli sobie wnętrze o współczesnym i jednocześnie ponadczasowym wyglądzie, które miało jednak komponować się z architekturą charakterystyczną dla wyspy Mykonos.

Villa Orpheus

Ściany zostały utrzymane oczywiście w bieli, a podłogę wyłożono naturalnym kamieniem koloru piaskowego. We wnętrzu domu dominują również białe meble połączone z pojedynczymi starymi meblami z litego drewna.

Villa Orpheus

Całość utrzymana jest w nowoczesnym, aczkolwiek łagodnym, monochromatycznym stylu, a białe powłóczyste firany nadają wnętrzu odrobiny romantyzmu.

Villa Orpheus

W wyposażeniu willi nie zabrakło również kliku klasyków designu, takich jak Swan chair duńskiej marki Fritz Hansen projektu Arne Jacobsena, Tulip Chairs od Knoll projektu Eero Saarinen, czy krzesła DCW od Vitry projektu Charles’a & Ray Eames lub stoliko-szafki Componibili włoskiego Kartell‘a. Bardzo podoba mi się to połączenie greckiego stylu architektury i nowoczesnego wnętrza. Willa wygląda na dopracowaną w każdym szczególe i co ważne, nie przesadzono w niej z dekoracjami.

Villa Orpheus

Villa Orpheus

Villa Orpheus

Villa Orpheus

Photo credit: Mark Williams

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
2 Responses leave one →
  1. mskabe permalink
    November 3, 2011

    Hej, będę śledzić Twój blog. Marzyłam i…w sumie nadal marzę by być dekoratorką wnętrz, lecz są już na to znikome szanse. (Studiuje fil. ang, 3 rok). Miłość do wnętrz zaspokajam zatem przez kupowanie Dom & Wnętrze od czasu do czasu i oglądanie blogów. Twoj blog to pierwszy polski blog o interior design jaki śledzę. Powodzenia ! ;-)

  2. November 4, 2011

    Hej! Dzięki za miłe słowa. Ja też nie jestem z zawodu dekoratorką wnętrz. Moja fascynacja designem, której odzwierciedleniem jest ten blog, są wyłącznie hobbystyczne. pozdrawiam :)

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS