Pomysły na prezent – last minute!

2011 December 20

Boże Narodzenie to również czas prezentów. Oczywiście najważniejsze, co możemy naszym najbliższym podarować, jest wspólnie spędzony czas. Materialne prezenty są jednak miłym uzupełnieniem czasu wspólnego świętowania. Dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, co podarować najbliższym, poniżej kilka pomysłów na oryginalny prezent.

Rocking Glass

Duńska marka Normann Copenhagen ma w ofercie wiele fantazyjnych produktów, które mogą znaleźć zastosowanie w każdym domu, jak n.p. te oryginalne szklanki Rocking Glass lub podobne w swej funkcji Liqueur Glass albo Cognac Glass.

Normann Copenhagen Rocking Glass, Britt Bonnesen
Normann Copenhagen Liqueur Glass, Rikke Hagen


Normann Copenhagen Cognac Glass, Rikke Hagen

True feelings

Te romantyczne świeczniki są również produkowane przez Normann Copenhagen. Zostały one uformowane przez projektantki ręcznie z zawiązanymi oczami, czego efektem są widoczne odciski palców. Ideą, która za tym stała, było stworzenie czegoś z sercem, z uczuciem, a nie oczami. Stąd wzięła się ich nazwa “True feelings”.

Normann Copenhagen True feelings, Claydies

Normann Copenhagen True feelings, Claydies

Wazon Kontur

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent może być ten oto niebanalny wazon na kwiaty, noszący nazwę Kontur i pochodzący również z kolekcji Normann Copenhagen. Wazon wykonany jest z gumy silikonowej, a zatem jest bardzo niepretensjonalny. Idealny na małe bukieciki lub pojedyncze kwiaty, ewentualnie może być on używany jako pojemnik na długopisy.

Normann Copenhagen Kontur Vase, Mette Kargo Hvid
Normann Copenhagen Kontur Vase, Mette Kargo Hvid

Dodo, Puppy i Julian

Każdy maluch ucieszy się na pewno z takiego oto ptaka do bujania. Zwierzak ten nazywa się Dodo i pochodzi z kolekcji Magis me too włoskiej marki Magis.

Magis me too Dodo, Oiva Toikka

Magis me too ma w ofercie również kilka innych zabawek, które mogą służyć do siedzenia, jak n.p. piesek Puppy słynnego fińskiego projektanta Eero Aarnio. Puppy dostępny jest w kilku rozmiarach i różnych kolorach. Natomiast krzesełko Julian z odrobiną fantazji może stać się znakomitym kompanem do zabawy.

Magis me too Puppy, Eero Aarnio

Magis me too Julian, Javier Mariscal

Juicy Salif i Sentece Maker od Alessi

Ikona designu jest zawsze dobrym pomysłem na prezent, dlatego wyciskarka do cytryny Juicy Salif od Alessi projektu Philippe Starck’a bedzie zawsze na miejscu. Innym oryginalnym pomysłem może być zegar ścienny Sentence Maker, na którym można pisać lub rysować, a dzięki wskazówkom zegara wyrazy/rysunki mogą łączyć się w całość.

Alessi Juicy Salif, Philippe Starck
Alessi Blank Wall Clock, Marti Guixé
Alessi Blank Wall Clock, Marti Guixé
Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS