Nowości imm Cologne 2012

2012 February 17

Co roku w styczniu rozpoczyna się czas targów. Pierwszym takim ważnym wydarzeniem dla producentów mebli są międzynarodowe targi wnętrzarskie w Kolonii imm cologne, które w tym roku trwały od 14. do 20. stycznia. Jak co roku producenci mebli z całego świata prezentowali na targach w Kolonii swoje najnowsze produkty. Do najważniejszych tegorocznych trendów należą bez wątpienia dowolność, natura i indywidualność. Poniżej kilka wybranych nowości, które według mnie świetnie wpisują się w te nurty i jednocześnie są innowacyjne i oryginalne.

Tie-Break, tak nazywa się nowy fotel zaprojektowany przez Bertjana Pot’a dla niemieckiego producenta Richard Lampert. Nazwa tego mebla ogrodowego nawiązuje do materiału, z którego został on wykonany, czyli siatki tenisowej. Siatka została przymocowana do metalowej konstukcji za pomocą pasów bezpieczeństwa i w ten sposób powstał wygodny fotel ogrodowy, który nie wymaga ododatkowych poduszek i jest odporny na deszcz.

Richard Lampert Tie-Break, Bertjan Pot

Richard Lampert Tie-Break, Bertjan Pot

Kolejnym innowacyjnym projektem jest sofa Bahir firmy COR. Sofa wyposażona jest w różnorodne poduszki, skośne, okalające oparcie i dodatkową zdejmowaną matę. Dzięki drewnianej ramie w połączeniu z wbudowanymi ukośnie i poprzecznie poduszkami, powstały wygodne muldy i zagłębienia, zagłówki i podparcia na ręce, które pozwalają przyjąć wygodną pozycję do czytania, pracy przy komputerze, oglądania telewizji, czy po prostu do odpoczynku.

COR Bahir, Jörg Boner

COR Bahir, Jörg Boner

COR Bahir, Jörg Boner

COR Bahir, Jörg Boner

Interesującym projektem jest również krzesło PRO niemieckiego producenta Flötotto. We współpracy ze znanym projektantem Konstantinem Grcic powstało krzesło, które sięga do dawnych tradycji produkcji krzeseł szkolnych. PRO jest innowacyjną serią krzeseł, które mogą być wykorzystane nie tylko w szkołach, ale również w obiektach publicznych i mieszkaniach. Ich charakterystyczną cechą jest mocno wygięte oparcie, które gwarantuje wyjątkowy komfort siedzenia. PRO dostępne będzie w sześciu kolorach, według palety kolorów Le Corbusiera.

Flötotto Pro, Konstantin Grcic

Flötotto Pro, Konstantin Grcic

Flötotto Pro, Konstantin Grcic

Flötotto Pro, Konstantin Grcic

Fantazyjne i stylowe pufy z naturalnych materiałów przyciągają zawsze moją uwagę. Nie inaczej było i tym razem, kiedy zobaczyłam kolorowe hokery Edam holenderskiej marki Montis. Te kolorowe okrągłe pufy, na których można usiąść lub oprzeć nogi, posiadają jeszcze dwie praktyczne funkcje, a mianowicie wbudowaną szufladę oraz zewnętrzne kieszenie na bocznej płaskiej ściance. Mogą one pomieścić drobne przedmioty, jak piloty, telefony, tablety, czasopisma, dla których często trudno znaleźć dogodne miejsce.

Montis Edam, Gert Batenburg

Montis Edam, Gert Batenburg

Montis Edam, Gert Batenburg

Montis Edam, Gert Batenburg

Niemiecka firma e15 zaskoczyła tym razem swoimi nowymi niebanalnymi stolikami CT09 ENOKI. Pod tą dosyć techniczną nazwą kryją się zabawne stoliki, zaprojektowane na zasadzie kontrastu, polegającym na umiejętnym połączeniu metalowych podstaw, w wesołych, niezobowiązujących kolorach, z masywnymi blatami z marmuru. Stolik CT09 ENOKI jest dostępny w dwóch wysokościach i o dwóch średnicach. Marmurowy blat o grubości 30 mm można połączyć z harmonizującą bądź kontrastującą podstawą, aby powstały subtelne lub niekonwencjonalne połączenia.

e15 CT09 Enoki, Philipp Mainzer

e15 CT09 Enoki, Philipp Mainzer

e15 CT09 Enoki, Philipp Mainzer

e15 CT09 Enoki, Philipp Mainzer

Duet holenderskich projektantów Scholten & Baijings zaprezentował na imm cologne dwa ciekawe produkty. Są nimi garderoby Flare dla niemieckiego Schönbuch oraz szafki Shift dla holenderskiej marki Pastoe. Charakterystyczne dla obu produktów są minimalistyczne formy oraz subtelne kolory przechodzące w biały.

Garderoby Flare wykonane są z blachy stalowej i pokryte farbą proszkową. Niektóre elementy mają dodatkowo tylną stronę pokrytą farbą fluorescencyjną, co przy odpowiednim podświetleniu nadaje im wyjątkowego uroku.

Schönbuch Flare, Scholten & Baijings

Schönbuch Flare, Scholten & Baijings

Szafki, czyli tzw. sideboardy Shift wyposażone zostały w półprzeźroczyste przesuwane drzwi, przy których otwieraniu i zamykaniu powstaje interesującą gra kolorów. Shift dostępny jest w szesciu wybranych przez projektanów kombinacjach-kolorów.

Pastoe Shift, Scholten & Baijings

Pastoe Shift, Scholten & Baijings

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
No comments yet

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS